Jaký materiál použít pro výrobu přepravního boxu?


25. července 2022

Přemýšleli jste někdy nad tím, co znamená kvalitní přepravní box? Pro každého trochu něco jiného. Záleží na tom, jestli potřebujete využít jeho služby v hudebním či divadelním sektoru, nebo se specializujete na motosport či gastronomii.

Každý obor má totiž svá specifika, ale něco mají přeci jen společné. Ptáte se co? Bezesporu je to bezpečnost a vysoká kvalita provedení. V případě přepravních boxů GoodCase je to také atraktivní vzhled, kvalitní ruční řemeslná práce a vysoká kvalita použitých materiálů, které samozřejmě nakupujeme od těch nejlepších certifikovaných dodavatelů.

Přepravní boxy vyrábíme hned z několika materiálů zde v České republice. Před jejich výrobou vždy pečlivě vyzpovídáme zadavatele. Chceme jednoduše vědět, co od transportní bedny očekává. Pak doporučíme některý z níže uvedených materiálů.


Březová překližka

Nejoblíbenější a ekonomicky přijatelný materiál, který se díky kombinaci svých vlastností řadí mezi jeden z nejlepších deskových materiálů vůbec.  Má nádhernou strukturu, zvýšenou voděodolnost, vysokou pevnost, odolnost i trvanlivost. Navíc je k dispozici v různých barvách, dekorech, velikostech i tloušťkách. Naši zákazníci si oblíbili černou březovou překližku o síle 9 mm. Při výběru vhodné tloušťky materiálu však vždy zvažujeme potřebu zákazníka i budoucí zatížení boxu.


Březová překližka je vlastně nový typ panelu na bázi dřeva. Je to 3vrstvý nebo vícevrstvý deskovitý materiál tvořený rotací dřevěných segmentů na dýhy nebo nařezáváním dřeva na tenké vrstvy a jejich následným lepením dýhovými lepidly. Směry vláken sousedních vrstev dýh jsou lepeny kolmo k sobě a lisovány za ohřevu nebo bez ohřevu.
Přepravní box z březové překližky

Mimochodem, věděli jste, že…
Překližky se za druhé světové války využívaly jako náhradní materiál za strategické suroviny např. pro výrobu některých částí letounů.


SolidLite

SolidLite nejčastěji využíváme na výrobu přepravních boxů, u kterých se klade velký důraz na sníženou hmotnost a zároveň vysokou pevnost. Tento materiál je vyroben z ekologického a 100% recyklovatelného polypropylenu. Má exkluzivní sofistikovaný design, dobrou zpracovatelnost i teplotní odolnost. Skvěle odolává vodě, olejům i chemikáliím. Z těchto důvodů ho často využíváme pro ochranu hudebních či zvukových zařízení nebo v segmentu muzejnictví.

I když je jeho hmotnost přibližně o 40 % nižší než u překližky, pevnost mají velmi podobnou. Naši zákazníci si pro svůj box mohou vybrat hned z několika barevných variant. Všechny nám dodává německá značka Adam Hall.

Přepravní box ze SolidLite

Mimochodem, věděli jste, že…
SolidLite se používá hlavně na výrobu tvz. flight case (leteckých kufrů). Hlavním důvodem je právě kombinace jeho vysoké pevnosti a nízké hmotnosti.

Karbon

Karbon je vlastně uhlíkové vlákno, které je pevnější než ocel a lehčí než hliník. Nejpevnější karbonové vlákno je až 5x pevnější než ocel, a dokonce 3x lehčí než titan, který se považuje za jeden z nejlehčích materiálů vůbec.

Tento moderní materiál velmi dobře odolává korozi, vlhkosti a měnícím se teplotám. Je barevně stálý a má moderní high-tech design
Právě kvůli jeho luxusnímu vzhledu ho často využíváme pro výrobu prémiových kufrů nebo firemních dárkových setů.
 
Mimochodem, věděli jste, že…
Karbon si oblíbily značky jako Formule 1, Ferrari nebo Lamborghini. Skutečnost, že je lehký a pevný, z něj dělá vynikající volbu pro výrobu aut, letadel a lodí.

Astroboard

Astroboard často využíváme při výrobě leteckých kufrů a boxů. Je to lehčí alternativa překližkové konstrukce. Ušetří až 40 % hmotnosti díky speciální voštinové konstrukci vyrobené z polypropylénu.

Kromě jeho nízké hmotnosti je jeho velkou výhodou vysoká pevnost. Naši zákazníci si mohou pro svůj přepravní box vybrat hned z několika barevných variant. Nejoblíbenější je však elegantní černé provedení.

Mimochodem, věděli jste, že…
Koncept voštiny u sendvičových kompozitů vynalezl Norman de Bruyne ve Velké Británii? Nechal si ho patentovat v roce 1938 jako hliníkovou voštinu. Průmyslově se vyrábí od roku 1945. Označení voština je odvozeno z podobnosti se šestihrannou strukturou pláství včelího medu.


 

Konfigurátor

01
Máte jasnou představu, jak má case vypadat?

02
Potřebujete case s přesnými rozměry?
03
Chcete si case navrhnout sami?

04
Máte možnost v našem konfigurátoru

Zakázková výroba přepravních casů

Našim typickým výrobkem je odolný přepravní obal na míru, tzv. Flightcase.
Našimi zákazníky jsou firmy, sportovní týmy, hudební skupiny a mistři zvuku, modeláři, týmy působící v motorsportu, muzea, vědecké týmy, zdravotníci - prakticky kdokoliv, kdo potřebuje bezpečně, spolehlivě, či pohodlně přepravit, nebo uskladnit cenný a citlivý materiál, přístroj, předmět...

Profi bedny české firmy GOODCASE.CZ jsou vyrobeny přesně podle zákazníkova zadání a poskytují dokonalou ochranu přepravovaného obsahu.
Bedny mají výborný poměr cena / výkon. Jsou odolné a servisovatelné.

Přesně podle vašeho zadání

Dle vašeho zadání vypracujeme na základě našich zkušeností návrh a cenovou nabídku. U složitějších boxů pak vytváříme i prováděcí studii.
Zadání by mělo obsahovat minimálně požadované vnitřní rozměry, předpokládanou hmotnost obsahu a popis účelu a použití boxu.
Přepravní obaly a pouzda dodáváme typicky do třech týdnů od zadání objednávky.

Profi kvalita

Odolné komponenty, odolné materiály a profi design zaručují mimořádnou bytelnost obalu a tedy bezpečí cenného obsahu. Samozřejmostí je i atraktivní vzhled.
Přepravní boxy lze vyrobit z voděodolné březové překližky nebo z pevného plastového sendviče SolidLite - tento odolný materiál je o 40 % lehčí než překližka stejné tloušťky a je tak vhodný především pro letecky přepravované boxy.
Snadnou manipulaci s transportními boxy umožňují volitelná zapuštěná madla nebo kolečka. Všechny obaly, pouzdra a case je možné vypolstrovat pěnou, kobercovinou, vybavit uzamykatelnými zámky nebo celý case barevně vyladit.

Součástí speciální nabídky e-shopu GOODCASE.CZ je též zakázková výroba dalších typů transportních a flight case přímo na míru zákazníka a přesně dle jeho potřeb. Neváhejte nás tak kontaktovat i kvůli pouzdru či kufru, které v naší nabídce nenajdete. Ukázky atypických a speciálních obalů, case a boxů na zakázku. Zaručujeme trvanlivé, odolné a kvalitní zpracování. Dále nabízíme i servis již vyrobených boxů.

Kde nás najdete